Hakkimizda

Hedeflerimiz: Bilindiği gibi artık hayatımızın her alanında teknolojiyi kullanıyoruz. Evimizdeki televizyondan cebimizdeki telefon herşey online olarak internete bağlı durumda. İşte bu noktada bu teknolojiyi yerli imkanlarla geliştirebilecek bireylere ihtiyaç duyulmakta. 1800 li yıllarda Sanayi Devrimini kaçırdığımız.2000 li yıllarda Uzay ve Atom çağını kaçırdığımız gibi 2020 li yıllarda ise yazılım çağını kaçırmamak için neler yapmalıyız?
Eğitim fakültelerinde Öğretmen yetiştirirken: 1-Özellikle ilkokul öğretmenlerine algoritma dersi konulmalı.
2-Ortaokul öğretmeni yetiştiren eğitim fakültelerine java yada c# dersleri konulmalı.
3-İlkokul da algorizma, ortaokul da scratch ,Lisede ise java öğretilmeli. Bilgisayara ve yazılım tüm okul alanlarında temel ders alınmalı.
4-Öğretmenlere öğrencilerin düzeylerine uygun program hazırlamalarına izin verilmeli standart programlar uygulanmamalı. Programın genel çerçevesi çizilmeli.
Amaçlarımız: Önceliğimiz ilkokul öğretmenleri ve öğrencileri olmak üzere tüm kademelere arduino yazılım ve donanımını öğretmek ve yaygınlaştırmak. geleceğin nesillerine yüksek teknloji aletlerini üreten ve programlayan nesiller olarak yetiştirmektir.

Blog Arama

Son yorumlar

  • https://downloads.arduino.cc/packages/package_index.json dosya imza doğrulama başarısız. Dosya yoksayıldı. BU HATAYI ALMAKTAYIM COZEMEDIM
  • sorun yaşıyordum teşekkür ediyorum faydalı oldu. Bu konuda diğer uygulama yazılarınızı da bekliyoruz.
  • Vin girişine 12 volt verdim. Bazı yerlerde 20 volta kadar yazıyor. Bir katıldı ve ses çıktı. Ir ile perde kontrol esiyordum. Çalışmadı normal görünüyor. Şu anda l293n devresinden 5 volt ile besleniyor. Sizce sorun olmuş mudur. Ben yanlış bir işlem mi yaptım aceba
  • Merhaba ; Öncelikle vermiş oldugunuz bilgiler için çok teşekkürler.Ne zamandan beridir istedigim bir devre var fakat kuramıyorum .Projem ise şu arduinonun herhangi bir analog girşine 5 volt giriş saglandıgında çıkışından led yakmak istiyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz.Şimdiden Teşekkkürler..
  • Uyarı için teşekkürlerler. Arduinoya yeni başlayan arkakaşlar dediğiniz gibi sıkıntı yaşayabilirdi.